• Wybierz markę samochodu i części jakich szukasz
   

  Złącze elastyczne, rura przednia OPEL Zafira B – 1.6 Benzyna – 105 KM

  W dzisiejszym wpisie poruszymy temat złącza elastycznego w Oplu Zafira B. Model, na przykładzie którego omówimy temat został wyprodukowany w 2005 roku. Wyposażono go w benzynowy silnik 1.6 o mocy 105 KM (77 kW). Niniejszy artykuł odnosi się również do Opla Astry H. Także z silnikiem 1.6.

  Złącze elastyczne w tych autach występuje jako jeden element w całości razem z rurą przednią. Jest ona przykręcana za pomocą trzech śrub do kolektora wydechowego. Kilka centymetrów dalej umieszczone jest złącze elastyczne, oraz wejście na sondę lambda. Od tego miejsca w stronę tłumika środkowego prowadzi jeszcze około 80 cm rury. Oto zdjęcie poglądowe tego elementu:

   

  Oczywiście skutecznym rozwiązaniem problemu jest wymiana całej rury na nową. Jeśli jednak cały element jest zdrowy a uszkodzeniu uległo jedynie złącze elastyczne, możemy pokusić się o jego wycięcie i wstawienie w jego miejsce nowego złącza. Będzie to nieco tańsze rozwiązanie, niż montaż całej nowej rury przedniej, ale wymiana będzie polegała na wspawaniu nowego produktu, co w wielu przypadkach będzie oznaczało wyższy koszt zamontowania części.

  Mała uwaga na koniec: wymieniając złącze elastyczne warto skontrolować stan poduszek pod silnikiem oraz skrzynią biegów. Poduszki, które mają nadmierny luz mogą spowodować zdecydowanie dużo szybsze zużycie bądź uszkodzenie złącza elastycznego.


  Poznaj cenę produktu, którego potrzebujesz

  Jeśli szukasz części do swojego auta, chciałbyś poznać jej cenę, dostępność oraz czas realizacji zamówienia skontaktuj się z nami.


  Część pasuje do samochodów: , ,

  Comments are closed.

    Zaprojektowane przez Klienter.pl


    Przeczytaj poprzedni wpis:
    Złącze elastyczne, katalizator AUDI A6, A4 – 1.9 TDi

    Dziś napiszę odnośnie dosyć popularnego problemu, z którym borykają się użytkownicy aut z rodziny AUDI, VW, SKODA. Za przykład, w...

    Zamknij