• Wybierz markę samochodu i części jakich szukasz
   

  Złącze elastyczne, katalizator AUDI A6, A4 – 1.9 TDi

  Dziś napiszę odnośnie dosyć popularnego problemu, z którym borykają się użytkownicy aut z rodziny AUDI, VW, SKODA. Za przykład, w niniejszym artykule weźmiemy Audi A6 z silnikiem 1.9 TDi o mocy 110 KM (81 kW). Jednak notka będzie aktualna również dla Audi A4, Volkswagena Passata oraz Skody Superb.

  Pierwszy element wydechu w tym aucie to złącze elastyczne. Występuje ono w całości, jako jeden element razem z katalizatorem. Jeśli jednak uszkodzeniu uległo samo złącze, nie musimy koniecznie inwestować w cały nowy element. W takiej sytuacji praktykuje się bowiem wycięcie jedynie złącza elastycznego i zastąpienie go nowym produktem.

  Co prawda tego typu naprawa wymaga spawania, ale odbywa się to znacznie mniejszym kosztem niż wymiana całego katalizatora.

  W sytuacji, gdy wybieramy samo złącze elastyczne, zwróćmy uwagę na fakt, że w sprzedaży są dostępne złącza, przeznaczone do wspawania z obu stron, ale również znaleźć możemy produkt, który jest wprost idealny do naszego auta. Mam tu na myśli złącze z przyspawanym już kołnierzem na trzy śruby. Dzięki temu, produkt taki można wspawać tylko w jednym miejscu – od strony katalizatora. Natomiast do turbiny po prostu się go przykręca, pamiętając o wymianie uszczelki przy turbinie na nową.

   

  Mała uwaga na koniec: wymieniając złącze elastyczne warto skontrolować stan poduszek pod silnikiem oraz skrzynią biegów. Poduszki, które mają nadmierny luz mogą spowodować zdecydowanie dużo szybsze zużycie bądź uszkodzenie złącza elastycznego.


  Poznaj cenę produktu, którego potrzebujesz

  Jeśli szukasz części do swojego auta, chciałbyś poznać jej cenę, dostępność oraz czas realizacji zamówienia skontaktuj się z nami.


  Część pasuje do samochodów: , ,

  Comments are closed.

    Zaprojektowane przez Klienter.pl


    Przeczytaj poprzedni wpis:
    Rura przednia, Dwuzłącze Elastyczne – Seat Toleo 1.6 AFT – 100 KM

    Dziś napiszę odnośnie dosyć popularnego problemu, z którym borykają się użytkownicy aut z rodziny AUDI, VW, SEAT, SKODA. Za przykład,...

    Zamknij