• Wybierz markę samochodu i części jakich szukasz
   

  Złącze Elastyczne – Alfa Romeo 145

  Złącze elastyczne stosowane jest tylko w niektórych wersjach Alfy Romeo 145. Nie ma go bowiem w modelach wyposażonych w benzynowy silnik typu Boxer.

  Oryginalnie występuje jako jeden element razem z rurą przednią. Jednak w sytuacji, gdy rura jest zdrowa a uszkodzeniu uległo jedynie złącze elastyczne, można pokusić się o wymianę tylko tego elementu. W wielu przypadkach takie rozwiązanie może okazać się znacznie tańsze.

   

  Jak zatem dobrać złącze elastyczne, gdy nie chcemy wymieniać całej rury?

  Aby mieć pewność, jakie złącze będzie odpowiednie dla naszego auta, najlepiej jest je dokładnie zmierzyć. Co prawda mogą być z tym pewne trudności. Nie każdy ma bowiem dostęp do auta od spodu. Jednak, jeśli dokonamy pomiarów, unikniemy niemiłych niespodzianek. Może się bowiem okazać, że ktoś wcześniej zmieniał już ten element przed nami. Mógł zastosować złącze o innych wymiarach niż było montowane oryginalnie. W tym momencie żaden sprzedawca nie będzie w stanie przewidzieć, jaki produkt zastosowano, bez sprawdzenia tego pod pojazdem. O tym co dokładnie należy zmierzyć dowiesz się z naszego innego artykułu: Jak dobrać odpowiednie złącze elastyczne.

   

  Złącze Elastyczne Alfa Romeo 145 – silniki Twin Spark

  Jeśli posiadasz Alfę z benzynowym silnikiem typu Twin Spark (po dwie świece zapłonowe na cylinder), możesz nawet nie wiedzieć, że układ wydechowy w Twoim aucie posiada złącze elastyczne. Znajduje się ono bowiem w metalowej obudowie. W związku z tym chcąc wymienić sam element elastyczny, należy po prostu wyciąć stary fragment, razem z obudową, a w jego miejsce wspawać nowy produkt. Co prawda złącza elastyczne dostępne na rynku pozbawione są tej osłony. Jednak w niczym to nie przeszkadza – bez obaw można zastosować taką część.

  Złącze Elastyczne Przeznaczone do wspawania  Złącze Elastyczne Alfa Romeo 145 – silniki Diesla

  W modelach wyposażonych w silniki 1.9 – bez znaczenia czy TD czy JTD, złącze elastyczne nie jest obudowane, jak w silnikach benzynowych. Ale zasada dobierania złącza jest identyczna. Tutaj część elastyczna jest sporo dłuższa – około 20-25 cm, podczas gdy w wersjach Twin Spark, złącze miało około 10-12 cm długości. Pomimo tego, że podaję orientacyjne długości złącz, polecam dokładnie zmierzyć fragment, który chcemy wymienić na nowy – w naszym konkretnym przypadku.


  Pozostałe części do układu wydechowego

  Przygotowałem również szereg artykułów, z których dowiesz się na temat pozostałych elementów wydechu w Alfie Romeo 145.

  Zobacz też podobne informacje dla:

  Alfa Romeo 145:
  • Katalizator Alfa Romeo 145
   Katalizator jest drugim elementem układu wydechowego w Alfie Romeo 145. Umieszczony jest on pomiędzy rurą przednią a tłumikami. Stosowany jest niemalże w każdej wersji silnikowej. Wyjątkiem są jedynie modele z silnikiem 1.9 Turbo Diesel. Auta z tym silnikiem występowały w dwóch wersjach - z katalizatorem i bez niego. Jest aż pięć różnych rodzajów katalizatorów w…
  • Złącze Elastyczne - Alfa Romeo 145
   Złącze elastyczne stosowane jest tylko w niektórych wersjach Alfy Romeo 145. Nie ma go bowiem w modelach wyposażonych w benzynowy silnik typu Boxer. Oryginalnie występuje jako jeden element razem z rurą przednią. Jednak w sytuacji, gdy rura jest zdrowa a uszkodzeniu uległo jedynie złącze elastyczne, można pokusić się o wymianę tylko tego elementu. W wielu…
  • Rura Przednia, Kolektorowa - Alfa Romeo 145
   Rura przednia jest pierwszym elementem układu wydechowego w Alfie Romeo 145. Łączy ona silnik (kolektor wydechowy) z katalizatorem, lub z tłumikiem początkowym w autach, które są pozbawione katalizatora. Jest jej aż sześć różnych rodzajów w zależności od wersji silnikowej naszej Alfy. Poniżej przedstawiam każdą z nich rozbijając na poszczególne modele:   Rura Przednia Alfa Romeo…

  Poznaj cenę produktu, którego potrzebujesz

  Jeśli szukasz części do swojego auta, chciałbyś poznać jej cenę, dostępność oraz czas realizacji zamówienia skontaktuj się z nami.


  Część pasuje do samochodów: 

  Comments are closed.

    Zaprojektowane przez Klienter.pl


    Przeczytaj poprzedni wpis:
    Jak właściwie dobrać złącze elastyczne

    Przed zakupem złącza elastycznego, warto wiedzieć, że aby dobrać takie, które będzie idealnie pasowało do Twojego auta, powinieneś zmierzyć zużyte...

    Zamknij