• Wybierz markę samochodu i części jakich szukasz
   

  Rura przednia, Dwuzłącze Elastyczne – Seat Toleo 1.6 AFT – 100 KM

  Dziś napiszę odnośnie dosyć popularnego problemu, z którym borykają się użytkownicy aut z rodziny AUDI, VW, SEAT, SKODA. Za przykład, w niniejszym artykule weźmiemy SEATA Toledo I z silnikiem 1.6 o mocy 100 KM (74 kW), oznaczenie silnika AFT. Jednak notka będzie aktualna również dla VW Golfa, Passata, Seata Ibiza, Cordoba i innych…

  Kolektor wydechowy w tych modelach połączony jest z katalizatorem za pomocą dwururki – tzw portek. Jest to podwójna rura, przykręcana w górnej części do kolektora, za pomocą 6 śrub. W tym miejscu tuż za płytą z otworami na śruby znajdują się dwa mieszki elastyczne. Jest to element, który najczęściej ulega uszkodzeniu.

  Co prawda w przypadku uszkodzenia tylko tego fragmentu, można wymienić całą rurę na nową i będzie to sposób najwygodniejszy. Niestety nie należy ona do części tanich. Dlatego, gdy chcemy poradzić sobie z problemem, warto wiedzieć, że jest na rynku element, który umożliwia znacznie tańszą naprawę uszkodzenia. Mam tu na myśli dwuzłącze. Jest to płyta z otworami na 6 śrub, do której przyspawane są dwa mieszki elastyczne oraz uchwyt ze sprężynkami po bokach. Jest to dokładnie górny fragment rury przedniej. Dysponując tym elementem, można wstawić go w miejsce uszkodzonego oryginalnego elementu elastycznego. W tym celu należy wyciąć stary fragment rury, a następnie wspawać w jego miejsce ów produkt. Tak otrzymaną część można z powrotem przykręcić do kolektora. Oczywiście pamiętając o wymianie uszczelki w tym miejscu.

  Drugim często uszkadzanym elementem jest kołnierz z otworami na 3 śruby, za którego pomocą rura przednia łączona jest z katalizatorem. W przypadku  uszkodzenia tylko tego elementu, również można go wyciąć i wspawać w jego miejsce nowy fragment, bez konieczności wymienienia całej rury.


  Poznaj cenę produktu, którego potrzebujesz

  Jeśli szukasz części do swojego auta, chciałbyś poznać jej cenę, dostępność oraz czas realizacji zamówienia skontaktuj się z nami.


  Część pasuje do samochodów: , ,

  Comments are closed.

    Zaprojektowane przez Klienter.pl


    Przeczytaj poprzedni wpis:
    Tłumik końcowy oraz środkowy AUDI A4 – 2.4 Quattro, B5

    W jednym z poprzednich wpisów poruszałem kwestię katalizatorów do Audi A4 z benzynowym silnikiem 2.4. Dziś napiszę kilka słów na...

    Zamknij