• Wybierz markę samochodu i części jakich szukasz
   

  OPEL Astra G, II – Połączenie tłumika środkowego z końcowym

  Dziś odnośnie dosyć częstej usterki spotykanej w autach marki OPEL. Co prawda temat opiszę na przykładzie Opla Astry G, jednak informacje tu zawarte są aktualne również dla modeli Zafira A oraz Vectra B.

  W tych autach tłumik środkowy oraz tłumik końcowy łączone są ze sobą za pomocą dwóch śrub ze sprężynami. Każdy z nich posiada kołnierz, który niestety stanowi jedno ze słabszych ogniw w układzie wydechowym. Dosyć często zdarza się bowiem, że kołnierz ulega poważnemu uszkodzeniu i stajemy przed koniecznością jego naprawy. Do wyboru mamy dwie możliwości.

  1. Pierwszą z nich jest wymiana tłumika. Takie rozwiązanie jest właściwie najprostszym, bo wymaga od nas najmniej pracy. Wystarczy zdjąć stary tłumik i zastąpić go nowym.

  2. Jest również druga możliwość, polecana zwłaszcza, gdy tłumiki są jeszcze oryginalne i są jeszcze w dobrej kondycji. W takim wypadku można wyciąć uszkodzony kołnierz i w jego miejsce wspawać nowy. Są bowiem obecne na rynku reperaturki tego typu połączeń.

  Oczywiście, jeśli nie chcesz spawać, wystarczy dobrać kołnierz, którego rurka ma na tyle dużą średnicę, że udałoby się nasunąć ją na rurę wystającą z tłumika. Rurkę przy nowym kołnierzu wystarczy naciąć w 2-3 miejscach, by móc ją zacisnąć obejmą.

  Osobiście co prawda zalecam wspawanie nowego kołnierza w miejsce tego zużytego, ale chciałbym przedstawić również rozwiązanie dla osób, które chcą uniknąć spawania.


  Poznaj cenę produktu, którego potrzebujesz

  Jeśli szukasz części do swojego auta, chciałbyś poznać jej cenę, dostępność oraz czas realizacji zamówienia skontaktuj się z nami.


  Część pasuje do samochodów: , , ,

  Comments are closed.

    Zaprojektowane przez Klienter.pl


    Przeczytaj poprzedni wpis:
    Katalizator, złącze elastyczne, tłumik środkowy, końcowy SAAB 900 2.0 Benzyna

    Dziś kolejny wpis przedstawiający cały układ wydechowy. Tym razem opisywane auto to SAAB 900 wyposażony w benzynowy silnik o pojemności...

    Zamknij