• Wybierz markę samochodu i części jakich szukasz
   

  Katalizator Volkswagen Sharan 2.0 Benzyna – 1996 rok

  Tym razem kilka słów na temat katalizatora w aucie typu Volkswagen Sharan, na przykładzie modelu wyprodukowanego w 1996 roku, wyposażonego w benzynowy silnik o pojemności 2.0 i mocy 115 KM (85 kW).

  Oryginalny katalizator w tym aucie przykręcany jest do rury przedniej za pomocą charakterystycznego kołnierza z trzema otworami na śruby. Kołnierz ten jest elementem, który w wielu autach ulega uszkodzeniu. Dlatego też, jeśli katalizator jest zdrowy, a wymiany wymaga tylko ten kołnierz, można go wyciąć i w jego miejsce wspawać nowy. Oczywiście nie zapominając o wymianie w tym miejscu uszczelki.

   

  Jeśli natomiast kołnierz przeżył, a to katalizator wymaga wymiany, mamy do dyspozycji dwie możliwości:

  1. Montaż katalizatora dedykowanego, czyli takiego, jaki został pokazany na powyższym zdjęciu. Jest to element gotowy. Występuje w całości z kołnierzem, kawałkiem rury prowadzącym od kołnierza do katalizatora, oraz w drugą stronę – od katalizatora do tłumika środkowego. Co za tym idzie – idealnie pasuje do tego konkretnego modelu auta. Dzięki temu nie wymaga jakiejkolwiek przeróbki, a montaż polega na najzwyklejszym wkręceniu go w miejsce oryginalnego katalizatora.

  2. Druga możliwość to montaż katalizatora uniwersalnego. Ten rodzaj katalizatorów jest przeznaczony do wspawania. Jest to sama puszka bez rur i tak naprawdę nadaje się do montażu jedynie w sytuacji, gdy rury przy starym katalizatorze są na tyle zdrowe, że można je po raz kolejny wykorzystać. Co prawda tego typu produkt jest znacznie tańszy, ale i jego poprawne zamontowanie wymaga większego nakładu pracy. Montaż polega na wycięciu oryginalnego katalizatora i wspawaniu w jego miejsce nowego – uniwersalnego.


  Poznaj cenę produktu, którego potrzebujesz

  Jeśli szukasz części do swojego auta, chciałbyś poznać jej cenę, dostępność oraz czas realizacji zamówienia skontaktuj się z nami.


  Część pasuje do samochodów: , , ,

  Comments are closed.

    Zaprojektowane przez Klienter.pl


    Przeczytaj poprzedni wpis:
    Rura przednia, złącze elastyczne ROVER 400, 414 1.4 benzyna

    Dzisiejszy artykuł jest kierowany do posiadaczy Roverów serii 400, a konkretnie modeli z silnikiem benzynowym o pojemności 1.4, oznaczanych czasem...

    Zamknij