• Wybierz markę samochodu i części jakich szukasz
   

  Katalizator Mazda Premacy 1.8 2.0 – przy kolektorze wydechowym

  W dzisiejszym artykule napiszę kilka słów na temat katalizatora w Maździe Premacy, na przykładzie modelu wyprodukowanego w 2002 roku, wyposażonego w benzynowy silnik o pojemności 1.8 i mocy 100 KM (74 kW).

  Informacje tu zawarte będą aktualne również dla modeli wyposażonych w ten sam silnik, produkowanych w latach od 2001 do 2005, a także dla aut wyposażonych w silnik o pojemności 2.0.

  Co prawda w Mazdach Premacy produkowanych po 2001 roku stosowane były dwa katalizatory, po to, by auto spełniło wyższe normy emisji spalin. Na tej jednak stronie opiszę tylko kwestię pierwszego katalizatora, znajdującego się tuż pod kolektorem wydechowym.

  Niniejszy katalizator umieszczony został tuż pod kolektorem wydechowym. Przykręcony do niego za pomocą pięciu śrub. Z kolei od dołu, łączony jest z rurą przednią (prowadzącą do drugiego katalizatora) za pomocą trzech śrub. Jest to nieduża okrągła puszka o długości około 20 cm. Przyspawanych jest do niej kilka mocowań, służących do przykręcenia osłony termicznej.
  Aby w pełni rozwiązać problem mamy do dyspozycji dwie możliwości.

  1. Pierwszą i najłatwiejszą to zakup i montaż katalizatora dedykowanego. Jest to produkt idealnie dopasowany do auta, dzięki temu pasuje bez potrzeby wprowadzenia jakichkolwiek modyfikacji. Taki katalizator został przedstawiony na zdjęciu powyżej. Najprościej mówiąc jest to wierna kopia części oryginalnej.
  2. Drugi sposób polega na zamontowaniu katalizatora uniwersalnego. Jest to część znacznie tańsza, niż przedstawiona powyżej. Jednocześnie może jednak sprawić niemałe problemy podczas montażu. Jest to bowiem sam wkład oczyszczający spaliny, a więc od starego katalizatora należy odciąć kołnierze łączące oraz blaszki, za pomocą których przykręcona jest osłona termiczna. Wszystkie wspomniane elementy należy przyspawać do opisywanego produktu. Dopiero tak otrzymany element można wkręcić w przeznaczone miejsce w aucie.
  Jeśli decydujemy się na ten wariant, przed zakupem zmierzmy stary katalizator. Chodzi tu odległość między kołnierzami, czyli to, co będziemy wycinać, oraz o średnicę puszki katalizatora. Ważne, by nowy produkt miał jak najbardziej zbliżone wymiary.
  Oto zdjęcie przykładowego katalizatora, który wymaga wspawania.


  Poznaj cenę produktu, którego potrzebujesz

  Jeśli szukasz części do swojego auta, chciałbyś poznać jej cenę, dostępność oraz czas realizacji zamówienia skontaktuj się z nami.


  Część pasuje do samochodów: ,

  Comments are closed.

    Zaprojektowane przez Klienter.pl


    Przeczytaj poprzedni wpis:
    Katalizator Chrysler Stratus 2.0 Benzyna o mocy 131 KM – ECB

    Tym razem kilka słów na temat katalizatora w Chryslerze Stratusie, na przykładzie modelu wyprodukowanego w 1996 roku, wyposażonego w benzynowy...

    Zamknij