• Wybierz markę samochodu i części jakich szukasz
   

  Katalizator Chrysler Stratus 2.0 Benzyna o mocy 131 KM – ECB

  Tym razem kilka słów na temat katalizatora w Chryslerze Stratusie, na przykładzie modelu wyprodukowanego w 1996 roku, wyposażonego w benzynowy silnik o pojemności 2.0 i mocy 131 KM (96 kW).

  Informacje tu zawarte będą aktualne również dla modeli wyposażonych w ten sam silnik, produkowanych w latach od 1994 do 2000.

  Katalizator w tym aucie umieszczony jest tuż pod kolektorem wydechowym, na wysokości kół przednich. Oryginalnie występuje jako około metrowy odcinek w całości z rurą, która od strony przodu doprowadza do niego spaliny. Natomiast z drugiej strony – łączy katalizator z tłumikiem środkowym. Cały element przykręcony jest do kolektora wydechowego za pomocą dwóch śrub. W tym miejscu stosuje się uszczelnienie w postaci pierścienia uszczelniającego. Natomiast kilka centymetrów za katalizatorem znajduje się gniazdo, w które wkręcana jest druga sonda lambda. Sprawdza ona stan katalizatora. W sytuacji, gdy jego żywot dobiega końca, sonda zgłasza niską jego sprawność poprzez zaświecenie kontrolki na liczniku.
   

  Aby w pełni rozwiązać problem mamy do dyspozycji dwie możliwości.

  1. Pierwsza to montaż katalizatora dedykowanego. Jest to dokładnie taki element, jak występował fabrycznie w tych autach. A więc występujący w całości z rurami. Taki produkt został przedstawiony na powyższym zdjęciu. Jego montaż nie wymaga spawania, ani też wprowadzenia jakichkolwiek modyfikacji. Jest to produkt, który idealnie pasuje w miejsce oryginalnego.
  2. Drugi sposób polega na zamontowaniu katalizatora uniwersalnego. Jest to część znacznie tańsza, niż przedstawiona powyżej, jednak nie każdy może pozwolić sobie na bezproblemowy jej montaż. Najczęściej trzeba skorzystać z usług warsztatu zajmującego się układami wydechowymi. Ten produkt jest bowiem przeznaczony do wspawania. Jego montaż polega na odcięciu od starego katalizator obydwu rur. Należy je przyspawać do nowo zakupionej części. Tak otrzymany element można dopiero wkręcić w przeznaczone dla niego miejsce pod samochodem.
  Jeśli w naszym aucie za katalizatorem umieszczono sondę, przy zakupie zwróćmy uwagę na normę emisji spalin, jaką dany katalizator spełnia. Aby należycie współpracował z sondą musi to być co najmniej norma EURO3.
  Oto zdjęcie przykładowego katalizatora, który wymaga wspawania.


  Poznaj cenę produktu, którego potrzebujesz

  Jeśli szukasz części do swojego auta, chciałbyś poznać jej cenę, dostępność oraz czas realizacji zamówienia skontaktuj się z nami.


  Część pasuje do samochodów: ,

  Comments are closed.

    Zaprojektowane przez Klienter.pl


    Przeczytaj poprzedni wpis:
    Katalizator BMW E34 520i 2.0 Benzyna o mocy 150 KM

    Tym razem kilka słów na temat katalizatora w BMW E34 520i -24V, na przykładzie modelu wyprodukowanego w 1991 roku, wyposażonego...

    Zamknij