• Wybierz markę samochodu i części jakich szukasz
   

  Katalizator BMW E34 520i 2.0 Benzyna o mocy 150 KM

  Tym razem kilka słów na temat katalizatora w BMW E34 520i -24V, na przykładzie modelu wyprodukowanego w 1991 roku, wyposażonego w benzynowy silnik o pojemności 2.0 i mocy 150 KM (110 kW).

  Informacje tu zawarte będą aktualne również dla modeli z tym samym silnikiem produkowanych w latach od 1990 do 1997.

  Katalizator w tym aucie umieszczony jest pod podłogą, na wysokości lusterek bocznych. Oryginalnie występuje jako około dwumetrowy odcinek w całości z rurami prowadzącymi od silnika. Są one przykręcone do kolektora wydechowego. Każda z rur posiada w tym miejscu połączenie na trzy śruby. Stosuje się tu dwie trójkątne uszczelki. Następnie dwie rury wyprowadzają spaliny pod auto, w kierunku katalizatora. Tuż przed nim znajduje się gniazdo, w które wkręca się sondę lambda. Natomiast tuż za nim ulokowane jest łączenie z tłumikiem środkowym.

   

  Aby w pełni rozwiązać problem mamy do dyspozycji dwie możliwości.

  1. Pierwsza to montaż katalizatora dedykowanego. Jest to dokładnie taki element, jak występował fabrycznie w tych autach. A więc występujący w całości z rurami przednimi. Taki produkt został przedstawiony na powyższym zdjęciu. Jego montaż nie wymaga spawania, ani też wprowadzenia jakichkolwiek modyfikacji. Jest to produkt, który idealnie pasuje w miejsce oryginalnego.
  2. Drugi sposób polega na zamontowaniu katalizatora uniwersalnego. Jest to część znacznie tańsza, niż przedstawiona powyżej, jednak nie każdy może pozwolić sobie na bezproblemowy jej montaż. Najczęściej trzeba skorzystać z usług warsztatu zajmującego się układami wydechowymi. Ten produkt jest bowiem przeznaczony do wspawania. Jego montaż polega na odcięciu od starego katalizator rur zakończonych kołnierzami. Wycięte rury należy przyspawać do nowo zakupionej części. Tak otrzymany element można dopiero wkręcić w przeznaczone dla niego miejsce pod samochodem.
  Oto zdjęcie przykładowego katalizatora, który wymaga wspawania.


  Poznaj cenę produktu, którego potrzebujesz

  Jeśli szukasz części do swojego auta, chciałbyś poznać jej cenę, dostępność oraz czas realizacji zamówienia skontaktuj się z nami.


  Część pasuje do samochodów: ,

  Comments are closed.

    Zaprojektowane przez Klienter.pl


    Przeczytaj poprzedni wpis:
    Katalizator Ford Mondeo MK3 Benzyna
    Katalizator Ford Mondeo MK3 1.8 i 2.0 Benzyna

    Tym razem kilka słów na temat katalizatora w Fordzie Mondeo MK3, na przykładzie modelu wyprodukowanego w 2001 roku, wyposażonego w...

    Zamknij